Корисні статті та новини компанії МАРГУС
Поверхня для смаження. Вигода і зручність у використанні. Обладнання для ресторану. — 14 березня 2014 р.
Практично на кожній професійній кухні ви помітите таке обладнання як смаження поверхня . Купуючи таке обладнання на кухню закладу ви економите час і кошти не втрачаючи при цьому якість готового продукту , а лише покращуючи його смакові якості !
Професійна кухня відрізняється від побутової кількістю оброблюваних продуктів, і слід розуміти , що навіть дуже хороша велика сковорода , не зможе задовольнити потреби закладу в поверхнях для смаження. Виробники теплового обладнання запропонували своє рішення даної проблеми , розробивши найпрекрасніший компроміс - поверхня для смаження ( електрична смаження поверхня або газова ) .
За допомогою даного устаткування можна швидко впорається з великими обсягами приготування овочів , м'яса , риби , млинців і не тільки , дозволяючи готувати на одній поверхні різні види продукту .
У чому переваги поверхонь для смаження ?
Істотними перевагами жарочной поверхні є:
• рівномірне прогрівання продуктів , що сприяє швидкому приготуванню їжі і збереженню в ній всіх корисних речовин;
• можливість використовувати виріб як самостійно , так і в складі технологічних ліній;
• зменшений витрата жиру в порівнянні із звичайними сковородами ;
• швидке і якісне приготування їжі завдяки наявності спеціального регулятора температури страви ;
• можливість готувати одночасно кілька страв незалежно один від одного на одній поверхні.
Які типи поверхонь для смаження можуть бути?
Залежно від джерела живлення жарочні поверхні бувають:
• газовими ;
• електричними.
За конструктивним виконанням вони поділяються на :
• настільні ,відповідні для невеликих кухонь;
• підлогу (стаціонарні), що володіють високою потужністю, і є ідеальним варіантом для великих закладів.
Форма поверхні обладнання буває:
• гладкою, що перешкоджає пригорянню скоринки і рекомендованої для обсмажування ніжного м'яса, птиці та морепродуктів;
• рифленою, яка залишає на поверхні продуктів характерний привабливий малюнок і підходить для приготування великих шматків птиці або м'яса;
• комбінованої, що має дві зони підігріву - гладку і рифлену .
Особливості установки і принцип роботи жарочной поверхні.
При виготовленні поверхні використовується чавун або вуглецева сталь товщиною не менше 1.2 см, поверхня має високу міцність, тому на ній можна сміливо перевертати продукти не боячись ушкоджень. Корпус, найчастіше, виробляється з високоякісної нержавіючої сталі.
Сталева поверхня характеризується більш коротким періодом нагрівання, ніж чавунна .
Волога , що виділяється продуктів в процесі приготування випаровується в борозенках рифлених і комбінованих поверхонь для смаження , а пара, що утворилася забезпечує додаткове прогрівання їжі, тим самим прискорюючи його теплову обробку і сприяючи збереженню корисних речовин, що містяться в продукті.
Уздовж робочої поверхні розташовуються бортики, що перешкоджають розбризкуванню жиру. Жир та інші рідини, які утворюються при приготуванні, стікають в спеціальний жолоб, розташований по периметру робочої поверхні. З жолоба рідини потрапляють через спеціальний отвір у висувні ємності, з яких легко видаляються.
Дане обладнання оснащується системою терморегуляції , яка підтримує температуру поверхні в межах 300-350 ? С. У деяких моделях є декілька автономних зон з роздільним регулюванням нагрівання.
Поверхні для смаження розміщуються на виробничому столі або рівній підлозі , якої має ухил не більше 20 ? . При підлогової установці в якості підстави встановлюються спеціальні інвентарні шафи або металеві стелажі. Зона розташування жарочной поверхні повинна бути обладнана припливно- витяжною вентиляцією.
Жарочні поверхню можна впевнено назвати необхідної на кухні ресторану чи кафе. Завдяки жарочной поверхні стає можливим приготування смачних м'ясних , рибних і овочевих страв за короткий час і з мінімальними витратами.