Корисні статті та новини компанії МАРГУС
Франція. Кофе. — 4 листопада 2013 р.
Кава в будинку турецького дипломата
Кава з'явився у Франції в 1644 р., проте по-справжньому популярним він став набагато пізніше.
У 1669 г посол Туреччини в Парижі Сулейман -ага познайомив двір короля Людовика XIV з напоєм його батьківщини. Кавова церемонія в будинку дипломата була незабутнім видовищем. Прямо на очах гостей слуги - негри в яскравих турецьких одежах обсмажували зерна і варили ароматний і терпкий напій.
Перший кавовий будинок у Франції відкрився в 1672 р. І відразу забили тривогу торговці вином - їхні прибутки помітно впали. У хід пішов чорний PR - гільдія виноторговців оголосила кави « сажею , розведеною водою » , доплативши місцевим духовенству за переказ кави публічної анафемі. Всі даремно. Аромат зерен кави туманив свідомості і причаровував серця французів.
Проте справжній кавовий бум почався лише з 1686 р., після того як честолюбний італієць Франциско Прокопіо дей Кольтеллі, колишній офіціант, відкрив питний заклад "Прокіп" ( Le Procope ) , що стало згодом знаменитим. Господарю вдалося залучити безліч відвідувачів, особливим чином оформивши приміщення і створивши в ньому неповторну атмосферу , а також тим , став пропонувати до напою чудові круасани , политі солодким кавовим сиропом.
Кафе "Прокіп » ( Le Procope ) Хоча з напоїв спочатку в ньому подавали в основному лимонад . Такі заклади отримали сучасну назву « кафе » лише тоді, коли відвідувачі стали замовляти і пити переважно каву. Кілька разів кав'ярня змінювала своє місцезнаходження, поки в 1688 році остаточно не влаштувалася навпроти театру «Комеді Франсез». Там вона розташовується і досі . Незабаром "Прокіп » перетворився на широко відомий літературний салон , в якому збиралися видатні поети , драматурги , актори і музиканти. У стінах цього закладу пили каву Вольтер , Дідро і Руссо. Пізніше, під час Великої французької революції, сюди регулярно приходив юний Наполеон Бонапарт.
Поява « Прокопа » ознаменувало початок ери кави в Парижі, і незабаром у столиці Франції відкрилося безліч інших кавових будинків: « О- Дьє- Маго », «Кафе- де- Флорі », «Кафе- де- ла- Пе ». Власникам закладів доводилося прикладати немало сил, щоб залучити відвідувачів і витримати конкуренцію з іншими кафе. Знову відкривалися кав'ярні могли розраховувати на популярність, тільки якщо вдавалися до оригінальних хитрощів. Для цих цілей там влаштовували прийоми, постановки драматичних п'єс, запрошували поетів, співаків і танцюристів, і врешті-решт в кафе стали готувати і подавати вишукану їжу.
Популярність кави неухильно росла. Французи пили каву і вдома, і в цьому вони стали родоначальниками нових традицій. Мабуть, лише вони єдині стали наливати його у великі чашки, у які під час першого сніданку умочували шматки багета (особливого батона білого хліба) або булочки - круасани. Вони ж стали додавати в чорний кави молоко - так з'явився так званий кави з молоком. У Франції з'явилася звичка вживати східний напій після обіду. Для цієї мети його варили дуже міцним, ніколи не додавали молоко і подавали в маленьких чашках. Разом з ним пропонували лікер для поліпшення травлення.
Джерело надана джерелом.